11:12 AM 1398/05/27 تعداد بازدید: 419

  برگزاری کارگاه آموزشی منطقه ای شیلات در شهرستان سراب

 کارگاه آموزشی منطقه ای شیلات با حضور مدیر شیلات و امور آبزیان استان آذربایجان شرقی ، مسئولین ستادی و شهرستانی مرتبط و کارشناسان موضوعی و کارشناسان پهنه شهرستان های سراب، هریس، بستان آباد در محل مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان سراب برگزار شد. 

 
به گزارش روابط عمومی سازمان شیلات ایران، جعفروند مدیر شیلات و امور آبزیان استان آذربایجان شرقی ،  هدف از برگزاری کارگاه  را توانمند سازی اجرایی کارشناسان در محدوده فعالیت و ایجاد ارتباط مطلوب و  منسجم بین منابع انسانی فعال در سطح ستاد عنوان کرد و افزود: باید در جهت پیشبرد اهداف سازمانی خلاء های ارتباطی را ترمیم کنیم و از ظرفیت کارشناسان پهنه در امر توسعه شیلات در مناطق بهره برداری لازم را در دستور کار داشته باشیم.
ایشان در ادامه بیان نمود : به دنبال عملیاتی کردن سیاست های ابلاغی از سطوح عالی تا پایین ترین سطح هستیم و باید همگی در جایگاهی که برایمان تعریف شده پاسخگو باشیم . مسئولیتی که شیلات و امور آبزیان در کنار سایر فعالیت های کشاورزی به عهده کارشناسان پهنه گذاشته شده آنان را مکلف می کند تا پاسخگو باشند.
جعفروند در انتها ضمن ارائه نکاتی همچون روند توسعه شیلات در کشور و استان، جایگاه قانونی شیلات ، قوانین ، سیاست ها و برنامه های مربوطه از کارشناسان مسئول و پهنه مناطق در شهرستان ها خواست: برای فعال سازی و رونق تولید در واحد های موجود و ایجاد ظرفیت های جدید سرمایه گذاری در حیطه مسئولیت نباید بی تفاوت باشیم و راههایی را خواهیم یافت و اگر موانعی وجود دارد از هر کسی که می تواند برای پیشبرد امور کمک کند مطالبه گری خواهیم کرد تا به نتیجه لازم برسیم.
غلامرضا نیازیان مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نیز در روند برگزاری این کارگاه گزارش مبسوطی از روند فعالیت های شیلات شهرستان سراب از آغاز تا به امروز ارائه داد و شهرستان سراب را پیشرو در بسیاری از کارها و در توسعه شیلات استان دانست و گفت: به برکت منابع آبی و موقعیت جغرافیایی مناسب و مستعد شهرستان اولین فعالیت های شیلاتی در استان همچون پرورش ماهی در قفس، تولید بچه ماهی در مزارع حدواسط، شیوه پرورش لایه ای، پرورش ماهیان خاویاری و پرورش زالو در این شهرستان انجام گرفته است و پیشنهاد داد: در تولید به جایی رسیده ایم که نیاز به ایجاد سرمایه گذاری در صنایع تبدیلی و تکمیلی برای شهرستان ضروری به نظر می رسد.
پس از پایان کارگاه آموزشی مدعوین از یک مزرعه تولیدی ماهی قزل آلا که علاوه بر عرضه زنده اقدام به تاسیس گمپ گردشگری ویژه ارائه و پخت غذای ماهی نموده بود بازدید کردند. 


تصاویر پیوست
فایلهای پیوست
نظر خود را ارسال نمایید
نام
نظرات
پست الکترونیکی

کد  امنیتی

نظرات خوانندگان
كليه حقوق اين پورتال متعلق به سازمان شیلات ایران مي باشد
روابط عمومی سازمان شیلات ایران