12:07 PM 1398/06/02 تعداد بازدید: 622

  بررسی وارزیابی موانع تولید و پرورش زالوی طبی در استان آذربایجان شرقی

 مدیریت شیلات و امور آبزیان استان آذربایجان شرقی در تاریخ 27 و 28 مرداد ماه  با حضور کارشناسان سازمان شیلات موانع تولید و پرورش زالوی طبی در استان آذربایجان شرقی را مورد بررسی قرار داد.

 
جعفروند مدیر شیلات و امور آبزیان استان در این باره گفت: بازدید های مسئولین سازمان شیلات ایران مثبت و ثمر بخش خواهد بود، چراکه سیاست گذاری ، برنامه ریزی و هدایت امور مربوطه هم برای کشور و هم برای استان ها منطبق بر شرایط، نیازها و واقعیت ها خواهد بود و خواهیم توانست به سرعت و دقت به اهداف سازمانی دست پیدا کنیم.
وی افزود: تولید و پرورش زالوی طبی در کشور فعالیتی نو پاست و در ابتدای راه هستیم و اگر در آغاز مسیر درست و محکم حرکت کنیم و موانع شناسایی و به موقع رفع شود در این صنعت دستاورد های خوبی خواهیم داشت.
مدیر شیلات استان آذربایجان شرقی در انتها ضمن تقدیر از تلاش ها و همکاری های مستمر مسئولین در شیلات ایران اعلام امیدواری کرد و گفت: صدور مجوز های اعطایی در شرایط کنونی در حد مطلوبی انجام نمی گیرد و متقاضیان سرمایه گذاری در بخش پرورش زالوی طبی مایوس و سرخورده می شوند و تولید و توزیع در این بخش نیازمند سازو کار های اساسی و متعادل است که باید این مباحث جزو اولویت های ساماندهی در دستور کار متولیان کشوری و استانی قرار گیرد. 
وی پیشنهاد داد با توجه به استقبال و تقاضای سرمایه گذاری در پرورش زالوی طبی و رفع نیاز جامعه باید از سختگیری های بی مورد پرهیز کنیم و در صدد حل سریع و دقیق مسائل پیش رو باشیم.
توضیح اینکه در استان آذربایجان شرقی سالانه در دو واحد تولیدی زالوی طبی دارای مجوز بالغ بر 850 هزارقطعه تولید می شود.  
همچنین شفیعی رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان ضمن ارائه گزارشی از نحوه صدور مجوزها و برنامه های ساماندهی مورد نظر در این خصوص، مباحث آموزش اعضاء، بهره برداران و متقاضیان سرمایه گذاری را از تکالیف اساسی و قانونی سازمان عنوان کرد و گفت: با توجه به نیاز فزاینده در مورد آموزش  پرورش زالوی طبی در استان متاسفانه برخی مراکز و افراد فاقد مجوز از متقاضیان به اسم آموزش سوء استفاده مالی می کنند و برای جلوگیری از هرگونه سوء استفاده احتمالی آمادگی داریم توسط اساتید با صلاحیت و اعطای گواهینامه معتبر این نیاز آموزشی را مرتفع کنیم.


تصاویر پیوست
فایلهای پیوست
نظر خود را ارسال نمایید
نام
نظرات
پست الکترونیکی

کد  امنیتی

نظرات خوانندگان
كليه حقوق اين پورتال متعلق به سازمان شیلات ایران مي باشد
روابط عمومی سازمان شیلات ایران