12:18 PM 1398/06/12 تعداد بازدید: 536

  افتتاح اولین مرکز زنده فروشی آبزیان در شهرستان سراب

 به مناسبت هفته دولت، اولین جایگاه زنده فروشی آبزیان در شهرستان سراب با حضور فرماندار، مدیر شیلات ، مدیر جهاد کشاورزی، بخشداران و مسئولین ادارات  این شهرستان افتتاح شد.

 
به گزارش روابط عمومی سازمان شیلات ایران، جعفروند مدیر شیلات و آبزیان استان آذربایجان شرقی در راستای این افتتاح اظهار داشت: با توجه به نیاز روز افزون و تقاضای مردم برای دستیابی به آبزیان تازه ، عرضه ماهی زنده رونق گرفته است. شهرستان سراب با تولید سالانه 752 تن ماهیان سردآبی و 226 تن ماهیان گرمابی جمعا 987 تن حائز رتبه دوم در تولید آبزیان در استان می باشد لیکن مصرف روزانه در داخل شهرستان ناچیز بوده که با اصلاح و بهبود نحوه عرضه ، بخصوص با ارتقای دسترسی شهروندان برای تهیه ماهی بصورت تازه خوری این نیاز بسرعت قابل پوشش خواهد بود .
 جعفروند افزود:  به همین منظور به مناسبت هفته دولت اولین مرکز عرضه زنده ماهی پرورشی توسط بخش خصوصی  با سرمایه گذاری حدود  500 میلیون ریال و مساعدت مسئولین در شهرستان سراب افتتاح شد.
وی با اشاره به اینکه ، این جایگاه ظرفیت عرضه  90 تن ماهی در سال را دارد ، ادامه داد: افزایش سرانه مصرف ،توسعه بازار و افزایش دسترسی جامعه به آبزیان ، کاهش زنجیره عرضه تا مصرف ، بهبود روش عرضه، حفظ کیفیت ،ایجاد اعتماد و فراهم کردن قدرت انتخاب در خریدار از جمله اهداف زنده فروشی می باشد.
مدیر شیلات در انتها گفت: شهرستان سراب در مسیر گردشگری شمال کشور قرار گرفته است و چنانچه بتوانیم در مسیر گردشگران چنین مراکزی را گسترش دهیم برای مزارع پرورش ماهی که در دور دست هستند امکانی فراهم می شود که عرضه مستقیم داشته باشند و این کار هم برای آنان ارزش افزوده ایجاد می کند و از طرفی با حذف واسطه ها ، ماهی با کیفیت و ارزان در دسترس مصرف کنندگان قرار خواهد گرفت.
ضمنا در مراسمی با حضور کلیه مسئولین و مردم منطقه بصورت نمادین پروانه بهره برداری عرضه زنده توسط فرماندار شهرستان به بهره بردار اعطا شد.


تصاویر پیوست
فایلهای پیوست
نظر خود را ارسال نمایید
نام
نظرات
پست الکترونیکی

کد  امنیتی

نظرات خوانندگان
كليه حقوق اين پورتال متعلق به سازمان شیلات ایران مي باشد
روابط عمومی سازمان شیلات ایران